KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / collage 14204035
nr 1420 4035
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik / collage, "Svarta lådan". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 36x52
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:50:36
17/9 16:43:27
100 kr
27/9 18:45:37